S. Āboltiņa aicina uz diskusiju: bērnu un sieviešu drošība PRET dzimumnoziedznieku tiesībām
Otrdien, 1. jūnijā, Starptautiskajā Bērnu aizsardzības dienā, pulksten 13.00, partijas Jaunais laiks (JL) Saeimas frakcijā, Jēkaba ielā 16, Solvita Āboltiņa kopā ar domubiedriem – „Māmiņu kluba” vadītāju Sandiju Salaku un krīzes centra „Dardedze” pārstāvi Lailu Balodi organizē diskusiju par bērnu un sieviešu tiesībām uz pilnvērtīgu dzīvi, kuras laikā ikviens interesents aicināts piedalīties un paust savu redzējumu cīņā ar dzimumnoziedzniekiem.
Kā viens no ātrākajiem un efektīvākajiem risinājumiem tiek piedāvāti grozījumi „Informācijas atklātības likumā”, kuru mērķis ir pasargāt bērnus un sievietes no varmākām, kuri atrodas viņu tuvumā.
Līdz šim dzimumnoziegumu novēršana ir izraisījusi vien īslaicīgas diskusijas bez jebkāda taustāma rezultāta. Tamdēļ domubiedru grupas izveides mērķis ir aktualizēt diskusiju publiskajā telpā līdz brīdim, kamēr tiks panākts konkrēts lēmums, taustāms rezultāts.
Solvita Āboltiņa, domubiedru grupas iniciatore: „Ir nepārprotami skaidrs, ka cīņai ar dzimumnoziegumiem ir jāmeklē efektīvs risinājums, un tas ir jārod nekavējoties, pirms nākamā traģiskā stāsta, ko lasīsim mediju pirmajās lapās. Viens no ierosinājumiem, ko iespējams realizēt ātri, efektīvi un bez papildus līdzekļiem, ir veikt grozījumus Informācijas atklātības likumā, kas dotu tiesības Valsts probācijas dienestam informēt apdraudētās sievietes un bērnus par iepriekš tiesātu dzimumnoziedznieku pastrādātajiem noziegumiem.
Ar mērķi paātrināt grozījumu Informācijas atklātības likumā tālāku virzību, speciāli izveidotā domubiedru grupa ir sagatavojusi īpašu MEMORANDU, kuram aicināts pievienoties ikviens Latvijas iedzīvotājs, tādā veidā paužot atbalstu likuma grozījumu pieņemšanai. Diskusijas laikā, kā arī pēc tās memorands kopā ar tā atbalstītāju parakstiem tiks iesniegts Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā.”
Informācijai: Par varmāku upuriem visbiežāk kļūst bērni un sievietes. Oficiālā statistika atklāj, ka pēdējo trīs gadu laikā par dzimumnoziedznieku upuriem kļuvuši 827 nepilngadīgie, no kuriem daudzi ir zaudējuši ne vien iespēju uz normālu dzīvi, bet daļa – arī dzīvību. Tāpat oficiālā statistika atklāj, ka teju trešā daļa no varmākām noziegumu izdara atkāroti, kas liecina par nepieciešamību pēc preventīvas rīcības.