Skip to main content

Saeimā diskutēs par jauno vidējās izglītības saturu

Piektdien, 2017. gada 29. septembrī notiks Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas un Valsts izglītības satura centra iniciēta konference „Jaunais vidējās izglītības modelis – tilts uz mūžizglītību un ilgtspēju?”. Konferenci rīko LR Saeima sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, Augstākās izglītības padomi un Latvijas Pašvaldību savienību.

Klātesošos uzrunās Saeimas deputāte, Ilgtspējīgas attīstības komisijas vadītāja Laimdota Straujuma, izglītības ministrs Kārlis Šadurskis, Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra un Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis.

Laimdota Straujuma, Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas vadītāja: „Mums Latvijā ir jātiecas uz izcilību un pirmais pamatu pamats šajā ceļā ir bērnībā un jaunibā iegūtā izglītība. Šajā nozarē Latvijā pašlaik

 

notiek ļoti vērienīgas reformas, kuru mērķis ir, reaģējot uz fundamentālām pārmaiņām sabiedrībā, piedāvāt kvalitatīvi citu mācibu pieeju visos izglītības posmos,

 

lai mūsu bērniem mācības dotu ne vien zināšanas, bet arī prasmes un lietpratību tās pielietot. Vidējās izglītības satura reformas centrā ir skolēns, lai reformu ieviestu ir jārod izpratne par reformas būtību un vienprātība tās ieviešanai.”

Konferencē „Jaunais vidējās izglītības modelis – tilts uz mūžizglītību un ilgtspēju?” ar videjās izglītības satura reformu iepazīstinās Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks, savukārt Jānis Meirāns, “Dynamic University” izpilddirektors, prezentēs pētījumu “Vispārējās izglītības programmu virzienu un vidējās izglītības pakāpes profilkursu sistēmas izvērtējums Latvijā”. Konferencē piedalīsies skolu direktori, skolēnu un skolēnu vecāku pārstāvji, kā arī augstskolu mācību spēki, zinātnieki, biznesa pārstāvji. Konference tiešraidē tiks translēta LR Saeimas mājas lapā www.saeima.lv un portālā DELFI.

Konferences mērķis ir apspriest jauno kompetenču pieejā balstīto vidējās vispārējās izglītības saturu un panākt vienotu izpratni starp iesaistītajām pusēm par optimālo vidējās izglītības organizācijas modeli, lai vispusīgi un pietiekami dziļi izglītotu jauniešus, sagatavotus tālākajai izglītībai, darbam, tostarp uzņēmējdarbībai, un dzīvei demokrātiskā sabiedrībā kā atbildīgiem Latvijas pilsoņiem.

Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisija ar šo konferenci uzsāk izglītībai veltītu konferenču ciklu, kura gaitā parlamentā notiks diskusijas arī par augstāko izglītību un mūžiglītību, kā arī par pedagogu sagatavošanu jaunajam izglītības satura modelim.

Mediju ievērībai!
Konferences „Jaunais vidējās izglītības modelis – tilts uz mūžizglītību un ilgtspēju?” norises laiks un vieta: 2017. gada 29. septembrī, plkst. 12.00, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēžu zālē (Jēkaba iela 6/8)

Dalies ar ziņu