Skip to main content

Saeimā diskutēs par valsts atbalstu cilvēkiem ar invaliditāti

Lai spriestu par tiesību īstenošanu cilvēkiem ar invaliditāti un turpmāko valsts atbalstu, Saeimā pirmdien, 3. decembrī, notiks diskusija „Saeima cilvēkiem ar invaliditāti”. Šajā dienā, atzīmējot Starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti, Saeimā atklās arī pirmo Latvijā un Baltijā ceļojošo fotogrāfiju izstādi „Tu esi. Tu vari.” par paraolimpiskajām spēlēm.

Diskusiju par tiesību īstenošanu cilvēkiem ar invaliditāti atklās Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, un tās dalībniekus uzrunās arī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča un SUSTENTO valdes priekšsēdētāja Gunta Anča. Pasākumā aicināti piedalīties Saeimas deputāti, nevalstisko organizāciju pārstāvji, kā arī atbildīgo ministriju pārstāvji.

Par personu ar invaliditāti tiesībām diskusijas dalībniekus uzrunās Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs Arvils Ašeradens, par aktualitātēm izglītībā – Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāre Inga Vanaga, bet par situāciju transporta pieejamībā – Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Klāvs Olšteins. Pēc ministriju pārstāvju uzrunām paredzēta NVO un deputātu diskusija par turpmāko valsts atbalsta politiku cilvēkiem ar invaliditāti.

Ceļojošajā fotogrāfiju izstādē „Tu esi. Tu vari.” būs apskatāmas vairāk nekā 50 fotogrāfijas, kuras Latvijas Paralimpiskās komitejas oficiālais fotogrāfs Juris Bērziņš-Soms uzņēmis šī gada Londonas paraolimpiskajās spēlēs. Fotogrāfijās iemūžināti 15 dažādi sporta veidi, kuros piedalījās Latvijas komanda. Izstādi organizē banka Citadele sadarbībā ar Latvijas Paralimpisko komiteju kustības „Tu esi. Tu vari.” aktivitāšu ietvaros.

Diskusiju „Saeima cilvēkiem ar invaliditāti” rīko Saeimas priekšsēdētāja S. Āboltiņa, Saeimas Sociālo un darba lietu komisija un Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO.

Pirmā cilvēku ar invaliditāti atbalstam veltītā diskusija Saeimā notika 2010. gada 3. decembrī.

3.decembris par Starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti tika pasludināts Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālās Asamblejas sēdē 1992. gadā. Šīs dienas mērķis ir palielināt informētību un izpratni par invaliditātes jautājumiem, kā arī mobilizēt praktisku atbalstu cilvēkiem ar invaliditāti.

Diskusija „Saeima cilvēkiem ar invaliditāti” notiks pirmdien, 3.decembrī, no plkst. 10:45 līdz 13:00 Saeimas Sarkanajā zālē, bet pirms diskusijas – plkst. 10:30 – tiks atklāta ceļojošā izstāde „Tu esi. Tu vari.”.

Diskusiju varēs skatīties tiešraidē Saeimas mājaslapā www.saeima.lv
Diskusijas programma pieejama šeit.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
[email protected]

 

Dalies ar ziņu