Skip to main content

Sākusies nodokļu maksātāju pieteikšanās Padziļinātās sadarbības programmai

Ir uzsākta nodokļu maksātāju pieteikšanās Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieka statusam, lai saņemtu īpašu attieksmi un pretimnākošu sadarbību no valsts puses. Programmas mērķis ir veicināt ciešāku un efektīvāku sadarbību starp nodokļu maksātāju un nodokļu administrāciju, mazinot administratīvo slogu.

„Padziļinātās sadarbības programma ir instruments, ar kura palīdzību stiprināt ikdienas sadarbošanos starp uzņēmējiem un valdību. Mēs visi esam ieinteresēti mūsu valsts sekmīgā izaugsmē, tāpēc tik svarīgi ir rast jaunas iespējas, lai mazinātu administratīvo slogu un tam veltīto uzņēmēju laiku, ko tādējādi var ieguldīt Latvijas ekonomikas attīstībā,” uzsver finanšu ministrs Andris Vilks.

Lai nodokļu maksātājs tiktu uzņemts programmā un iegūtu programmas dalībnieka statusu, tam jāatbilst vairākiem kritērijiem, piemēram, tam nedrīkstēs būt Valsts ieņēmumu dienesta administrētie nodokļu parādi, kuru kopsumma pārsniedz 100 latus, nodokļu maksātājs nedrīkstēs būt maksātnespējīgs un tam nevarēs būt īstenots tiesiskās aizsardzības process, nodokļu maksātājs vai tā amatpersona nevarēs būt sodīta par būtiskiem pārkāpumiem saistībā ar nodokļu maksātāja darbību un nodokļu maksātāja darba ņēmēju ienākumiem jābūt augstākiem par vidējiem attiecīgajā nozarē.

Nodokļu maksātājam, kas vēlas piedalīties programmā, elektroniski ir jāiesniedz pieteikums dalībai programmā, izmantojot Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanās sistēmu. Ja nodokļu maksātājs atbilst visiem kritērijiem, Finanšu ministrija pieņem lēmumu par nodokļu maksātāja iekļaušanu programmā, kas tiek paziņots uz nodokļu maksātāja pieteikumā norādīto e – pasta adresi.

Programmā iekļautajam nodokļu maksātājam tiks nodrošināta pievienotās vērtības nodokļa atmaksa saīsinātā termiņā, individuāls VID konsultants, informācijas saņemšana vienu reizi mēnesī par nodokļu un informatīvajās deklarācijās norādīto datu neatbilstību VID rīcībā esošajai informācijai un atbilžu sniegšanu uz nodokļu maksātāja iesniegumiem (izņemot uzziņas), saīsinātā termiņā, kā arī citas priekšrocības.

Plašāka informācija par programmu.

Informāciju sagatavoja:
Lelde Kaunese
Komunikācijas nodaļas eksperte
Tālr.: 67095405
[email protected]

 

Dalies ar ziņu