Skip to main content

Spēcināsim enerģētisko neatkarību no Krievijas

Saeimai, otrajā un galīgajā lasījumā lemjot par grozījumiem likumā „Par akcīzes nodokli”, ir jāaizstāv Latvijas ekonomiskās intereses un jāspēcina valsts enerģētiskā neatkarība no Krievijas. Tā šodien, 12. augustā, lēma politisko partiju apvienības VIENOTĪBA valde.

„Mēģinājums atcelt akcīzes nodokli gāzei ir Tautas partijas, Par Labu Latviju un Saskaņas centra lēts triks vēlētāju balsu pirkšanā. Lielāko tarifa sadārdzinājumu veido dabasgāzes iepirkuma cenas kāpums, kas ir desmitkārt lielāks par akcīzes nodokļa radīto sadārdzinājumu. Reālais gala tarifa samazinājums iedzīvotājiem pēc akcīzes nodokļa atcelšanas gāzei pēc speciālistu aprēķiniem ir tikai par 3 – 6 %, lai gan iedzīvotājiem tas pieauga par aptuveni 40%. Turklāt tikai nedaudz vairāk par pusi Latvijas mājsaimniecību lieto dabasgāzi,” norāda VIENOTĪBAS priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis.

„Tiem politiskajiem spēkiem, kas jebkādiem līdzekļiem mēģina panākt dabasgāzes akcīzes nodokļa atcelšanu, būtu jāskaidro sabiedrībai, kādu apsvērumu dēļ tie vietējās zaļās enerģijas vietā lobē Krievijas dabasgāzi Latvijā, mazinot vietējo atjaunojamo energoresursu izaugsmes iespējas,” uzsver Ģ. V. Kristovskis.

VIENOTĪBAS valde akcentē – nepārdomāti un populistiski lēmumi enerģētikas jomā ilgtermiņā būs postoši, jo mazinās vietējo atjaunojamo energoresursu izaugsmes un efektivitātes programmu izvēršanas iespējas, tai skaitā ēku siltināšanas programmu ieviešanu, jo prioritāri tiks uzturēta Latvijas atkarība no Krievijas gāzes.

VIENOTĪBAS valde norāda, ka iedzīvotāju interesēs ir atbalstāms apvienības līdzpriekšsēdētāja, Saeimas deputāta Aigara Štokenberga iesniegtais priekšlikums akcīzes nodokli kurināšanai izmantojamajai dabasgāzei samazināt uz pusi, lai atvieglotu mājsaimniecību situāciju nākamajā apkures sezonā.

VIENOTĪBAS līdzpriekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uzsver VIENOTĪBAS skatījumu uz enerģētikas jomas attīstību turpmākajos gados: „Energoneatkarībai un energodrošībai jākļūst par tautsaimniecības prioritāti 2011. – 2015. gadā. Veidot ilgtspējīgu enerģētikas politiku, mēs esam gatavi izstrādāt un ieviest jaunu enerģētikas stratēģijas plānu, pamatojoties uz Eiropas Savienības enerģētikas kopējām pamatnostādnēm. Mums ir jāiegūst daudzveidīgi energoresursu piegādes avoti, lai novērstu Latvijas enerģētisko atkarību no viena piegādātāja. Šī ir viena no valsts iekšpolitikas un ārpolitikas prioritātēm.”

Politisko partiju apvienību VIENOTĪBA 2010. gada 6. martā nodibināja JL, PS un SCP. Apvienības uzdevums ir sākt Latvijas politisko un sabiedrisko spēku saliedēšanu, balstoties uz kopējām vērtībām un vienotu organizāciju. Apvienības mērķis ir radīt jaunu politisku kultūru Latvijā, platformu, uz kuras strādāt ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kam svarīga pārticīga, godīga un eiropeiska Latvija.

Papildus informācija:

Gunda Reire
Apvienības VIENOTĪBA
sabiedrisko attiecību vadītāja
29123440
[email protected]

 

Dalies ar ziņu