Skip to main content

Starptautiskajā forumā prezentēs Latvijas krīzes pārvarēšanas pieredzi

Ceturtdien, 6. septembrī, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis dosies uz Briseli, lai piedalītos Bruegel ekonomikas politikas domnīcā. Premjers uzstāsies ar runu par ekonomikas atveseļošanos un izaugsmi Latvijā pēc krīzes pārvarēšanas.
Ministru prezidents piedalīsies paneļdiskusijā „Vai konkurētspēju var atgūt? Vai izaugsmi var atjaunot?” („Can competitiveness be recouped? Can growth resume?”), kurā piedāvās savu redzējumu par ekonomikas un fiskālās politikas attīstības virzieniem Eiropā tuvākajos gados.

Diskusijas par Eiropas valstu izaugsmi, konkurētspējas atjaunošanu un izaugsmes veicināšanu turpināsies paneļdiskusijās „Vai banku savienība var izglābt Eiropas finanšu integrāciju?” („Can Banking union rescue European financial integrātion?”) un „Globālā pārvaldība: vai esam iestrēguši?” („Global governance: are we stuck?”).

Ikgadējā sanāksme tradicionāli pulcēs dažādu valstu ekonomistus un pētniekus, tostarp pasākumu apmeklēs Francijas finanšu ministrs Pjērs Moskovici (Pierre Moscovici), Eiropas Centrālās bankas valdes loceklis Jergs Asmusens (Jörg Asmussen), Eiropas Banku uzraudzības iestādes priekšsēdētājs Andrea Enria (Andrea Enria), Maksa Planka institūta direktors Martins Helvigs (Martin Hellwig) un citi eksperti.

8. septembrī Ministru prezidents no Briseles dosies vizītē uz Ķīnu.

Par Bruegel ekonomikas politikas domnīcu:
Jau kopš 2005. gada Bruegel domnīca darbojas starptautiskās ekonomikas jomā. Tā ir neatkarīga organizācija, kas veicina Eiropas un starptautiskas ekonomikas politikas veidošanos. Tā veic pētniecisko darbību un veicina tematiskas debates. Tās locekļi ir Eiropas Savienības valstu valdības un vadošās starptautiskās korporācijas. Plašāk par starptautiskās ekonomikas domnīcu Bruegel lasi šeit.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922, +371 67082922
[email protected]

Dalies ar ziņu