Skip to main content

Uzņēmēji atbalsta LM iniciatīvu veicināt senioru iekļaušanos darba tirgū

Uzņēmumi pauž atbalstu Labklājības ministrijas (LM) rosinātajai iniciatīvai aizvien lielāku uzmanību pievērst jautājumiem par senioru iekļaušanu darba tirgū, veidojot piemērotu darba vidi un apstākļus, kā arī attīstot atbalstošu personāla politiku.

Šāds secinājums izriet pēc LM rīkotā pasākuma „Senioram draudzīgs uzņēmums”, kurā aktualizēti sabiedrības novecošanās izaicinājumi un ar tiem saistītie darbaspēka jautājumi. Novērtējot uzņēmumu labo praksi, iesaistot darba tirgū seniorus, labklājības ministre Ilze Viņķele izteica atzinību trīs uzņēmumiem: SIA „Rimi Latvija”, AS „Latvijas balzams” un SIA „Grifs AG”.

AS „Latvijas balzams” valdes priekšsēdētājs Guntis Āboltiņš – Āboliņš: „Ir prieks, ka atzinību guvušas mūsu uzņēmumā īstenotās programmas pirmspensijas un pensijas vecuma darbinieku atbalstam un zināšanu pēctecības veicināšanai. Manuprāt, šodien Latvijas komersantu izaicinājums ir pienācīgi novērtēt seniorus jeb vecāka gadagājuma speciālistus. Viņu lojalitāte uzņēmumam un pieredze, kas gūta daudzu gadu garumā, ir liela vērtība uzņēmumam”.

„Līdzīgi kā ģimenē, arī darba kolektīvā dažādu vecumu cilvēki nemitīgi mācās viens no otra ne tikai darba, bet arī dzīves prasmes. Tādēļ, strādājot kopā roku rokā, mēs varam sasniegt uzņēmuma mērķus,” atzīst drošības kompānijas „Grifs AG” valdes loceklis Ainars Bundulis.

Pasākums „Senioram draudzīgs uzņēmums” norisinājās pirmo reizi. Tajā eksperti prezentēja pētījuma rezultātus par senioru apmierinātību ar darbu, motivējošiem aspektiem ilgākai palikšanai darba tirgū, kā arī par iespējām un izaicinājumiem, ko sniedz senioru iesaiste uzņēmuma procesos. Uzņēmumi arī guva informāciju par iemesliem, kāpēc nodarbinātie ir neapmierināti ar darba vidi un apstākļiem, kādas ir darbinieku galvenās veselības problēmas un nākotnē paredzamie veselības traucējumi gados vecākajiem darbiniekiem, kādi ir biežākie darba vides riska faktori Latvijā. Tāpat sniegti ieteikumi, kā uzlabot darba vidi.

Pasākumu rīkoja LM, kas ir par Eiropas gada par aktīvu novecošanu un paaudžu solidaritāti (2012) īstenošanu atbildīgā institūcija Latvijā, sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūtu un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību. Prezentācijas pieejamas šeit. Savukārt fotogrāfijas no „Senioram draudzīga uzņēmēja” pieejamas šeit.

Atgādinām, ka Eiropas Savienība 2012. gadu ir pasludinājusi par gadu aktīvām vecumdienām un paaudžu solidaritātei, lai efektīvāk un aktīvāk risinātu jautājumus, kas saistīti ar sabiedrības novecošanas tendencēm un izaicinājumiem. Šādus tematiskos gadus Eiropas Savienībā atzīmē jau kopš 1983. gada, bet Latvijā – kopš iestājas ES.

Senioram draudzīgs uzņēmums

Informāciju sagatavoja:
Zane Brīvmane
LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67021666, 26134505
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu