Skip to main content

Vaidere pasniegs gadskārtējo LEAF Balvu

Piektdien, 26. novembrī Inese Vaidere pasniegs Latvijas Ekonomikas attīstības foruma (LEAF) Balvu, atzīmējot labākos studentu zinātniskos darbus ekonomikā.

Tradicionālo LEAF Balvu, kurai šogad aprit 10 pastāvēšanas gadi, pasniedz izciliem, reizēm provokatīviem un galvenokārt inovatīviem zinātnisko darbu autoriem un darbu vadītājiem, tās galvenais mērķis ir veicināt ekonomiskās domas attīstību un dot iespēju jaunajiem, topošajiem speciālistiem paust savu skatījumu par Latvijas tautsaimniecībai aktuālām tēmām. LEAF Balvas konkursa pieredze liecina, ka tas ir viens no tradīcijām bagātākajiem un visilgāk pastāvošajiem šāda veida konkursiem Latvijā. LEAF Balvas ilggadējais sadarbības partneris ir Augstākās izglītības padome.

Inese Vaidere, LEAF prezidente, LU profesore un Eiropas Parlamenta deputāte ir gandarīta par LEAF Balvas popularitāti.

LEAF konkursa laureātu apbalvošana un pieņemšana par godu laureātiem šogad norisināsies 26. novembrī, plkst. 13:00, Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē.

Ik gadus pasākuma dalībniekiem piedāvā noklausīties LEAF lekciju par kādu Latvijā aktuālu tēmu. Šogad tradicionālo ikgadējo Foruma lekciju lasīs LR Finanšu ministrs Andris Vilks, analizējot 2011.-2012. gada budžeta ietekmi uz Latvijas tautsaimniecības attīstību. Lekcijas iepriekšējos gados lasījuši tādi savas nozares eksperti kā pašreizējais Ministru Prezidents Valdis Dombrovskis, Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, prof. Imants Freibergs, prof. Elmārs Grēns, Zviedrijas finanšu uzraudzības iestādes departamenta direktors Uldis Cērps un citi.

Pamatojoties uz aptaujas rezultātiem, balstoties uz prognozēm par Latvijas ekonomikas attīstību nākamā gada laikā, ko sniedza LEAF biedri – ekonomikas eksperti un nozaru speciālisti un 2010. gada zinātnisko darbu autori un darbu vadītāji, pasākuma dalībnieki tiks iepazīstināti ar Latvijas tautsaimniecības attīstības prognozēm 2011. gadā.

Informācija par Latvijas Ekonomikas attīstības forumu

LEAF ir biedrība, kuras darbības galvenais mērķis ir veicināt Latvijas tautsaimniecības attīstību, apzinot un izvērtējot ekonomikas, t.sk. uzņēmējdarbības aktuālās problēmas, izstrādājot risinājuma variantus un sekmējot to īstenošanu, kā arī rosinot ekonomiskās domas attīstību valstī. LEAF apvieno Latvijā pazīstamus ekonomistus, juristus, uzņēmējus un valsts iestāžu darbiniekus. LEAF Biedru vidū ir Latvijas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, Eiropas Savienības Statistikas biroja "Eurostat" Ekonomiskās un reģionālās statistikas departamenta direktore Inna Šteinbuka un citi.

LEAF ir nodibināta 1998. gadā, patlaban tā apvieno 22 biedrus. Biedrību vada LEAF prezidente Inese Vaidere.

Dalies ar ziņu