Skip to main content

VIENOTĪBA aicina ģenerālprokurora iecelšanas kārtību grozīt steidzamības kārtā

Politisko partiju apvienība VIENOTĪBA aicina Saeimā pārstāvētās partijas nekavējoties nodot Saeimas balsojumam un steidzamības kārtā pieņemt VIENOTĪBU veidojošo partiju Saeimas deputātu 19. aprīlī iesniegtos grozījumus Saeimas kārtības rullī par ģenerālprokurora apstiprināšanu amatā, balsojot atklāti. Tā nolēma apvienības valde 22. aprīļa sēdē.

VIENOTĪBAS valde aicina Saeimā pārstāvētās partijas nākamo ģenerālprokuroru apstiprināt amatā jau saskaņā ar grozīto Saeimas kārtības rulli, balsojot atklāti.

VIENOTĪBAS priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis norāda: „VIENOTĪBAS priekšlikums steidzamības kārtā grozīt ģenerālprokurora apstiprināšanas kārtību būtu jāakceptē, jo ir nozīmīgs gan valdības koalīcijas partneriem, gan parlamenta opozīcijai. Jau nākošajam Saeimas balsojumam ir jābūt atklātam, tas ir nepieciešams politiskās kultūras reabilitācijai.”

„Iepriekšējā balsojumā, noraidot ģenerālprokurora Jāņa Maizīša atkārtotu pārvēlēšanu amatā, daļa deputātu meloja saviem vēlētājiem, slēpjoties aiz aizklātā balsojuma. Nākamajā balsojumā tā nedrīkst notikt. Sabiedrībai ir tiesības zināt, kā balso tās izvēlēties tautas kalpi. Ir jādzēš jebkādas šaubas par to, vai varam uzticēties Saeimai,” uzsver VIENOTĪBAS līdzpriekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

„Iepriekš solot atbalstu Jāņa Maizīša kandidatūrai, bet aizklātā balsojumā to noraidot, daļa Saeimas deputātu ir nodarījuši kaitējumu parlamenta reputācijai. Tas ir bīstams signāls, ka parlamentārai republikai nebar uzticēties. Ar ģenerālprokurora iecelšanas kārtības grozīšanu nedrīkst kavēties – tas ir nopietns un Latvijas valstij šobrīd ļoti nepieciešams lēmums,” norāda VIENOTĪBAS līdzpriekšsēdētājs Aigars Štokenbergs

Politisko partiju apvienību VIENOTĪBA 2010.gada 6.martā nodibināja partijas „Jaunais laiks” (JL), „Pilsoniskā savienība” (PS) un „Sabiedrība citai politikai” (SCP). Apvienības uzdevums ir sākt Latvijas politisko un sabiedrisko spēku saliedēšanu, balstoties uz kopējām vērtībām un vienotu organizāciju. Apvienības mērķis ir radīt jaunu politisku kultūru Latvijā, platformu, uz kuras strādāt ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kam svarīga pārticīga, godīga un eiropeiska Latvija.

 

Dalies ar ziņu