Skip to main content

VIENOTĪBA aicina koalīcijas partnerus uz sadarbību Rīgas domes vēlēšanās

Partija VIENOTĪBA aicina Reformu partiju un Nacionālo apvienību noslēgt trīspusēju vienošanos par sadarbību Rīgas domes vēlēšanās.

Vienošanās projektu, kas paredz konsultācijas par saskaņotu rīcību kopīgu mērķu sasniegšanai, koalīcijas partneriem nosūtījusi VIENOTĪBAS Rīgas saraksta līdere Sarmīte Ēlerte.

VIENOTĪBA par šādiem mērķiem uzskata augstu pilsonisko līdzdalību vēlēšanās un visu vēlētāju balsu pārstāvniecību Rīgas domē. 2009. gada vēlēšanās zem piecu procentu barjeras palika 12 partijas un domē nav pārstāvēti 19% rīdzinieku balsu, atgādina VIENOTĪBA.

VIENOTĪBA aicina partnerus uz konstruktīvu sadarbību pirms vēlēšanām un kopīgas koalīcijas izveidošanu pēc tām, ja nepieciešams, iesaistot arī citu valstiski atbildīgu partiju pārstāvjus.

Tikai sadarbībā ir iespējams novērst populistu uzvaru, kas balstās sabiedrības šķelšanā, balsu uzpirkšanā un pašreklāmā uz Rīgas nodokļu maksātāju rēķina, uzskata Ēlerte.

Viņa rosina partnerus vienoties arī par saturiskajām prioritātēm Rīgas attīstībā. Tās ir Rīgas starptautiskā konkurētspēja un investīciju piesaiste, samazināta sociālā nevienlīdzība, saliedēta sabiedrība, laba pārvaldība, ēku energotaupība, izglītības kvalitāte.

VIENOTĪBA aicina partnerus vienoties Rīgā kopīgi īstenot politiku, kas balstīsies uz izaugsmes, fiskālās atbildības, ilgtspējas un sociālās solidaritātes principiem.

Papildus informācija:
Laila Timrota
partijas VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected] 

Dalies ar ziņu