Skip to main content

VIENOTĪBA aicina nepolitizēt ģenerālprokurora iecelšanu

Politisko partiju apvienību VIENOTĪBA aicina tos politiskos spēkus, kas 15. aprīlī aizklātā balsojumā noraidīja Jāņa Maizīša atkārotu apstiprināšanu ģenerālprokurora amatā, uzņemties atbildību par notikušo un nepolitizēt ģenerālprokurora iecelšanu, savu negatīvo balsojumu noveļot uz VIENOTĪBAS priekšvēlēšanu kampaņu. Tā par viedokļiem, kas izskanējuši pēc politiķu tikšanās ar Valsts prezidentu un Augstākās tiesas priekšsēdētāju, norāda VIENOTĪBAS līdzpriekšsēdētāji.

„Tie politiskie spēki, kas joprojām meklē ieganstus, lai attaisnotu savus melus un slēptu patiesos motīvus Saeimas balsojumā par J. Maizīša apstiprināšanu ģenerālprokurora amatā, politizē ar valsts tiesiskumu saistītus jautājumus, apdraudot tiesu varas neatkarību,” pēc tikšanās ar Valsts Prezidentu Valdi Zatleru, Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču un Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem norāda VIENOTĪBAS līdzpriekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

„Pēc šodienas diskusijas atsevišķu politisko partiju pārstāvji turpināja ar politiskiem paziņojumiem maldināt sabiedrību, meklējot šķietamus vainīgos pašu pieņemtam lēmumam. J. Maizīša līdzšinējā veiksmīgā darbība ir spēcinājusi tiesisku valsti un likuma varu, un tas ir īstais iemesls, kādēļ šie politiķi lēma, ka viņam darbs Ģenerālprokuratūrā jāpārtrauc,” uzskata VIENOTĪBAS priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis.

VIENOTĪBAS līdzpriekšsēdētājs Aigars Štokenbergs norāda: „Tie politiķi, kas ir melojuši, tagad mēģina atrast saviem meliem attaisnojumu. Maizīša gadījumā problēma nav nedz ģenerālprokurora nominēšanas vai virzīšanas procedūras, nedz arī pats kandidāts. Problēma ir parlaments, kurā politiķi, kas slēpjas aiz aizklāta balsojuma, izvairās skaidrot savus lēmumus un melo saviem vēlētājiem arī mēnesi pēc balsojuma. Es aicinu pēc iespējas ātrāk no Saeimas noņemt aizdomu ēnu. Mehānisms, kā to panākt, ir atklātais balsojums.”

19.aprīlī politisko partiju apvienību VIENOTĪBA veidojošo partiju Saeimas deputāti iesniedza grozījumus Saeimas kārtības rullī, rosinot ģenerālprokuroru apstiprināt amatā, balsojot atklāti. Parlamenta deputātu pienākums ir skaidrot savus lēmumus un ar argumentiem tos pamatot, nevis slēpt savu patieso viedokli, izmantojot aizklāto balsojumu, uzskata VIENOTĪBA. Atklāta balsojuma gadījumā katram deputātam pēc balsojuma būtu jāskaidro savi apsvērumi vēlētājiem un jāpamato sava izvēle, šādi veicinot gan diskusiju sabiedrībā par konkrētu lēmumu vai kandidātu, gan arī stiprinot pārliecību, ka lēmums tiešām tiek pieņemts parlamentā.

Politisko partiju apvienību VIENOTĪBA 2010. gada 6. martā nodibināja partijas „Jaunais laiks” (JL), „Pilsoniskā savienība” (PS) un „Sabiedrība citai politikai” (SCP). Apvienības uzdevums ir sākt Latvijas politisko un sabiedrisko spēku saliedēšanu, balstoties uz kopējām vērtībām un vienotu organizāciju. Apvienības mērķis ir radīt jaunu politisku kultūru Latvijā, platformu, uz kuras strādāt ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kam svarīga pārticīga, godīga un eiropeiska Latvija.

 

Dalies ar ziņu