Skip to main content

VIENOTĪBA aktīvi aicina iedzīvotājus referendumā balsot pret divvalodību

Laikā līdz 18. februārī gaidāmajai tautas nobalsošanai partija VIENOTĪBA aktīvi aicinās Latvijas pilsoņus piedalīties referendumā un balsot pret grozījumiem, kas paredz krievu valodai noteikt otras valsts valodas statusu.

VIENOTĪBAS priekšsēdētāja, Saeimas spīkere Solvita Āboltiņa un citi partijas pārstāvji lielākajās Latvijas radio stacijās uzrunās iedzīvotājus, aicinot nebūt vienaldzīgiem, piedalīties referendumā un balsot „pret” grozījumiem Satversmē. Nākamās nedēļas sākumā klajā nāks arī īpašs referenduma tematikai veltīts partijas laikraksts, kas bez maksas tiks izplatīts iedzīvotājiem visā Latvijā.

„Tuvojas 18. februāris. Šajā dienā notiks tautas nobalsošana, kurā mums atbildīgi jāpasaka skaidrs „pret”. Jo mēs esam „pret” divvalodību, „pret” divkopienu valsti, „pret” sašķeltu sabiedrību. Mēs esam „pret” centieniem mainīt mūsu valstiskuma pamatus. 18. februārī nepaliksim malā, jo mēs esam atbildīgi par savu valsti, latviešu valodu un sabiedrības vienotību. Es iešu balsot, jo man nav vienalga,” norāda Solvita Āboltiņa.

„Latviešu valoda ir visas Latvijas tautas valoda Tā ir demokrātiskas līdzdalības un vienotas sabiedrības valoda. Tāpēc es balsošu „pret” sabiedrības sašķelšanu. Visu tautību Latvijas iedzīvotājiem ir vajadzīga vienotība. Es iešu balsot, jo man nav vienalga,” uzsver VIENOTĪBAS Saeimas deputāts Andrejs Judins.

Tāpat pirmsreferenduma aktivitātēs plaši iesaistījušās partijas reģionālās nodaļas, kas gatavas iedzīvotājiem palīdzēt arī praktiski.

„Ir ziema, un ne katram ir viegli nokļūt līdz referenduma vēlēšanu iecirknim. Tādēļ VIENOTĪBAS reģionālo nodaļu pārstāvji ir gatavi ikvienam palīdzēt gan referenduma dienā nokļūt vēlēšanu iecirknī, gan arī pirms referenduma nogādāt iesniegumu par balsošanas organizēšanu dzīvesvietā,” norāda partijas ģenerālsekretārs Artis Kampars.

Referenduma dienā izmantot bezmaksas autobusus nokļūšanai balsošanas iecirknī VIENOTĪBAS nodaļu pārstāvji piedāvās iedzīvotājiem Jūrmalā, Kandavā, Cēres, Matkules, Vānes, Zemītes, Zantes, Talsu, Dundagas, Rojas un Mērsraga novados, kā arī citviet Latvijā. Plašāka uzziņa par maršrutiem un kontaktpersonām reģionos un cita praktiska un noderīga informācija par jautājumiem, kas saistīti ar referenduma norisi, pieejama partijas mājaslapā internetā – www.vienotiba.lv/referendums/, kā arī tiks publicēta partijas laikrakstā.

„Ja referenduma dienā, dodoties ceļā, jums mašīnā ir brīva vieta, piezvaniet tuvākajiem kaimiņiem, pavaicājiet, vai kādu nevajag aizvest līdz pagasta centram, kur 18. februārī izšķirsies latviešu valodas liktenis. Tieši tā balsošanas dienā rīkosies VIENOTĪBAS biedri visā Latvijā,” pauž Kampars.

Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
partijas VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu