Skip to main content

VIENOTĪBA asi nosoda Krievijas bruņotās provokācijas Ukrainā

Partija VIENOTĪBA solidarizējas ar Ukrainas tautu, tās likumīgi ievēlēto parlamentu un valdību un asi nosoda Krievijas bruņotās provokācijas pret Ukrainu.

Partijas valde pauž atbalstu Valsts prezidenta, Saeimas priekšsēdētājas, Ministru prezidentes un ārlietu ministra kopīgajai nostājai sakarā ar notikumiem Ukrainā.

VIENOTĪBA sagaida, ka NATO un Eiropas Savienība jau tuvākajās dienās izstrādās konkrētus pasākumus ar mērķi atturēt Krieviju no bruņotas agresijas un centieniem faktiski sadalīt Ukrainas valsti. Šiem pasākumiem jābūt gan diplomātijas un politikas, gan ekonomikas un drošības jomās. Tostarp, ja Krievija nekavējoties nepārtrauc Ukrainas suverenitātes pārkāpšanu, ir jāatceļ augsta līmeņa starptautiski pasākumi ar Krievijas līderu piedalīšanos, kā arī jāliedz iebraukšana un finanšu darījumi Eiropas Savienībā personām un biznesa grupām, kas saistītas ar iejaukšanos Ukrainā. Tāpat nepieciešams pilnveidot Ukrainas aizsardzību – jānodrošina nepieciešamās informācijas apmaiņa ar Ukrainu, nepieciešamā aizsardzības ekipējuma piegāde un jāpastiprina NATO militārā klātbūtne Melnajā jūrā un uz Ukrainas un NATO dalībvalstu robežām.

VIENOTĪBA uzsver, ka Krievijas militāra operācija pret kaimiņvalsti, par ieganstu minot safabricētus “apdraudējumus Krievijas pilsoņiem un tautiešiem” rada potenciālu apraudējumu Krievijas kaimiņvalstīm, tajā skaitā Latvijai. Lai nodrošinātu pienācīgu aizsardzību pret šādiem apdraudējumiem, jānostiprina Latvijas aizsardzības spējas infomācijas un kibertelpā, kā arī stratēģiskās komunikācijas jomā, norāda VIENOTĪBA.

Dalies ar ziņu