Skip to main content

VIENOTĪBA: jaunais Priekšvēlēšanu aģitācijas likums būtiski uzlabos politisko kultūru

Šodien, 29. novembrī, Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtais Priekšvēlēšanu aģitācijas likums un izmaiņas Politisko partiju finansēšanas likumā turpina politiskās kultūras uzlabošanu, veicinot kvalitatīvu un demokrātisku vēlēšanu norisi un tiešāku politisko partiju saziņu ar vēlētājiem, gandarījumu par Saeimas lēmumu pauž partijas VIENOTĪBA deputāti.

Jaunais priekšvēlēšanu aģitāciju reglamentējošais likums, kurā saturiski apvienoti līdzšinējais likums „Par priekšvēlēšanu aģitāciju pirms pašvaldību vēlēšanām” ar likumu „Par priekšvēlēšanu aģitāciju pirms Saeimas vēlēšanām un Eiropas Parlamenta vēlēšanām”, politisko partiju saziņu ar vēlētājiem padarīs tiešāku un kvalitatīvāku, ievērojami mazāk atkarīgu no nepieciešamības partijām saziņā ar vēlētājiem iesaistīt apjomīgus finanšu līdzekļus, norāda VIENOTĪBA.

Jau nākamajās pašvaldību vēlēšanās spēkā būs likumā ietvertā norma 30 dienas pirms vēlēšanām aizliegt priekšvēlēšanu reklāmas televīzijā. Tā vietā jaunais likums paredz nacionālo pasūtījumu priekšvēlēšanu debatēm. Turpmāk partijām par vēlētāju balsīm būs jāsacenšas savstarpējās argumentētās diskusijās, nevis košās reklāmās, atzinīgi jauno likuma normu vērtē VIENOTĪBA.

„Apmaksāta politiskā reklāma ir balstīta uz emocionāla iespaida radīšanu, kam maz sakara ar konkrētā politiskā spēka programmu, tā izvirzītajiem kandidātiem un to zināšanām. Tas ir dārgs priekšvēlēšanu saziņas veids, kas prasa ievērojamus finanšu līdzekļus. Līdz ar jaunajiem nosacījumiem priekšvēlēšanu aģitācijā Latvija līdzīgi Zviedrijai, Norvēģijai, Šveicei, Vācijai un Lielbritānijai, ir atzinusi, ka politiskās TV reklāmas pēc būtības nav piemērotas, lai saturīgi runātu par politiku,” pauž VIENOTĪBAS Saeimas frakcijas deputāte Lolita Čigāne.

Tāpat jaunais likums atvieglo noteikumus politiķu tiešai saziņai ar vēlētājiem, kā arī pirmo reizi regulē un aizliedz administratīvo resursu izmantošanu priekšvēlēšanu kampaņā, norāda VIENOTĪBA.

Papildus informācija:
Laila Timrota
partijas VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected]

 

Dalies ar ziņu