Skip to main content

Vienotībā patīk uzskatu dažādība. Intervija ar Kasparu Bačevski

Kaspars Bačevskis (26), SIA Baltic Data, tirdzniecības menedžeris. Ventspils Augstskolā ieguvis bakalaura grādu datorzinībās. Uz vēlētu amatu kandidē pirmo reizi mūžā.


Jūsu uzvārds līdz šim lielākajai daļai ventspilnieku laikam gan ir svešs. Kāpēc nolēmāt doties politikā? Gribat kļūt atpazīstamāks vai arī deputāta darbā cerat sasniegt kaut ko konkrētu?

Iekļūšana Vienotības sarakstā arī man pašam bija zināms pārsteigums. Pazinu dažus, kas Ventspils nodaļā darbojās, bet pašam startēt vēlēšanās…Taču, kad man pirms pāris mēnešiem piedāvāja balotēties, biju ar mieru. Tagad pārliecinos, ka neesmu izvēlē kļūdījies, Ventspils nodaļā sastopot daudzus gudrus, patriotiskus un citādi interesantus cilvēkus. Patīk, ka tajā ir viedokļu dažādība, pārstāvēti teju visi sabiedrības slāņi. Lēmumu pieņemšana nodaļā notiek demokrātiski, bet izpildē vērojams radošs entuziasms. Turklāt brīvajā laikā man patīk apgūt kaut ko derīgu, un sarunās ar Vienotības kolēģiem var daudz no tā pasmelties. Nešaubos, ka šādu gaisotni uzturēsim arī, nokļūstot domē.

Cik lielā mērā pārzināt pašvaldības darba specifiku un vai jau saredzat nākamo savu vietu domes funkcionēšanā?

Pagaidām man par domes darbu zināms apmēram tas pats, kas vidējam ventspilniekam, papildus informāciju esmu guvis tikai pēc iesaistīšanās Vienotībā. Bet nešaubos, ka vajadzības gadījumā visu apgūšu ātri, turklāt mans princips ir pie jauna darba ķerties sistēmiski un darīt to pamatīgi, ar garantiju. Sevi saredzu darbojamies ar IT saistītās jomās, jaunatnes problēmu risināšanā.

Pēdējā laikā valstī daudz diskutē par augstākās izglītības problēmām. Vai tas ir aktuāli arī Ventspilī?

Būšu nepopulārs, taču uzskatu, ka jau tagad pie mums augstskolās tiek piešķirts pārāk daudz budžeta vietu. Rezultātā mums ir kaut kādu, pārsvarā teorētisku zināšanu kopumu apguvušu jauniešu pārprodukcija, bet ražošanā trūkst mūsdienās pieprasītu vidējā līmeņa speciālistu. Te gan veidojas tāds kā apburtais loks: Latvijā, piemēram, neattīstās ar elektroniku saistītās ražotnes, jo tās nevar nokomplektēt ar kadriem. Savukārt kadri netiek gatavoti, jo tiem nav, kur strādāt. Ventspilij ir iespēja kļūt par vietu, kur šis loks tiks pārrauts.

Nokļūstot domē, ir vēlme veikt tajā revolucionārus pārkārtojumus?

Izteikšu savu personīgo viedokli: nekādā ziņā! Pa šiem gadiem Ventspilī paveikts daudz laba, kaut gan esmu par jaunu, lai atskatītos tālā padomju pagātnē un varētu salīdzināt. Uzskatu, ka domē ir daudzi izcili speciālisti, Vienotībai būtu lietderīgi nākamajā pašvaldībā sadarboties pat ar vairākiem tagadējiem visai pieredzējušajiem tās deputātiem.

Dalies ar ziņu