Skip to main content

VIENOTĪBA pauž stingru atbalstu ekonomikas ministram un aicina Saeimu neatbalstīt ministra demisiju

Otrdien, 8. jūnijā, politisko partiju apvienības VIENOTĪBA valde lēma par stingra atbalsta izteikšanu ekonomikas ministram Artim Kamparam. Valde uzskata, ka opozīcijas iesniegtais ekonomikas ministra demisijas pieprasījums ir klaja destrukcija ar vēlmi traucēt valdības darbu. Ministram jāturpina veikt savus pienākumus, tādējādi nodrošinot valsts ekonomiskās situācijas stabilitāti.

VIENOTĪBAS līdzpriekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uzsver, ka A. Kampara vadībā ekonomikas nozarē ir notikusi būtiska attīstība. „Ir mainītas prioritātes valsts atbalsta finansējuma saņemšanai, to koncentrējot uz apstrādājošo rūpniecību, tirgojamām nozarēm un eksportu. Divu gadu laikā Ekonomikas ministrija valsts finansējuma atbalsta instrumentu veidā ekonomikas sildīšanā būs ieguldījusi 350 miljonus latu. Pagājušā gada 1. jūnijā sāka darboties eksportkredītu garantiju sistēma. Ar tautsaimniecības vidēja termiņa prioritāšu maiņu, nosakot prioritārās nozares, ir izdevies panākt pārmaiņas valsts ekonomikas struktūrā – iekšzemes kopproduktā eksporta īpatsvars palielinās, kamēr importa un iekšējā patēriņa īpatsvars samazinās. A.Kampars ir pirmais no ekonomikas ministriem, pēc kura iniciatīvas izstrādāta mikrouzņēmumu atbalsta programma, kas jau daļēji īstenota dzīvē.”

VIENOTĪBAS līdzpriekšsēdētājs Aigars Štokenbergs norāda, ka priekšvēlēšanu gaisotnē jauna ekonomikas ministra kandidāta meklēšana var būt ilgstoša, kā to apliecina nesenie centieni valdības koalīcijā vienoties par jauniem veselības, ārlietu, tieslietu un reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriem.

„Situācijā, kad Latvijas ekonomikā ir sākusies izaugsme, kā kaitējoša un valsts interesēm neatbilstoša būtu vērtējama politiskā rīcībā, četrus mēnešu pirms vēlēšanām atstājot nozari bez uzraugošā ministra.”

VIENOTĪBAS valde aicina valstiski domājošus Saeimā pārstāvētus politiskos spēkus neatbalstīt ekonomikas ministra A. Kampara demisiju un valsts intereses vērtēt augstāk par populistiskiem mēģinājumiem šūpot valdību.

Politisko partiju apvienību VIENOTĪBA 2010. gada 6. martā nodibināja partijas „Jaunais laiks” (JL), „Pilsoniskā savienība” (PS) un „Sabiedrība citai politikai” (SCP). Apvienības uzdevums ir sākt Latvijas politisko un sabiedrisko spēku saliedēšanu, balstoties uz kopējām vērtībām un vienotu organizāciju. Apvienības mērķis ir radīt jaunu politisku kultūru Latvijā, platformu, uz kuras strādāt ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kam svarīga pārticīga, godīga un eiropeiska Latvija.

Dalies ar ziņu