Skip to main content

VIENOTĪBA piedalīsies I Pasaules kara kaujas demonstrācijā un latviešu strēlnieku bataljonu dibināšanai veltītas izstādes atklāšanā

2010.gada augustā aprit 95 gadi kopš latviešu strēlnieku bataljonu dibināšanas. Latvijas Kara muzejs saistībā ar šo Latvijas vēsturei būtisko notikumu veido izstādi, kā arī 2010.gada 14.augustā organizē starptautisku I pasaules kara militārās rekonstrukcijas pasākumu savā filiālē „Ziemassvētku kauju muzejs”, kurā piedalīsies arī politisko partiju apvienības VIENOTĪBA jaunieši.

Plkst. 14.00 Latvijas Kara muzeja filiālē „Ziemassvētku kauju muzejs” notiks izstādes „Pulcējaties zem latviešu strēlnieku karogiem” atklāšana. Pēc latviešu strēlnieku bataljonu dibināšanai veltītās izstādes atklāšanas tiks veikta I pasaules kara kaujas demonstrācija. Militārās vēstures rekonstruktori no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, I pasaules kara laika formas tērpos, ekipējumā un ar tā laika ieročiem, demonstrēs izlūkvienību sadursmi. Šādas izlūkvienību sadursmes I pasaules kara laikā notika ļoti bieži un bieži tādās izcīnīja arī latviešu strēlnieki.

1915.gada 1.augustā tika izdota pavēle par latviešu strēlnieku bataljonu dibināšanu un 12.augustā sāka pieņemt pirmos brīvprātīgos. Latviešu strēlnieku bataljonus sākumā bija paredzēts izmantot tikai izlūku un sakaru dienesta darbībā, bet drīz tos iesaistīja visās lielākajās kaujās Rīgas frontē, kur tie izcēlās ar augstu motivāciju, disciplinētību un varonību kaujas laukā.

“Ir ļoti svarīgi jauniešiem mācīt savas tautas vēsturi, bet, tā kā sēžot klasē ir grūti raisīt interesi par notikumiem, kas risinājušies pirms simts un vairāk gadiem, ir jāizmanto iespēja izbaudīt vēsturi dzīvē,” uzsver JL Jaunatnes nodaļas vadītājs Uģis Resnis.

Sīkāka informācijai par pasākuma norisi:
Tālr.: 28349259 (filiāles vadītājs D. Dedumietis)
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu