Skip to main content

VIENOTĪBA prasa atbrīvot no darba Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāju Ingusu Vircavu

2013. gada 26. novembrī Rīgas domes VIENOTĪBAS deputāti pieprasīja atbrīvot no amata Rīgas būvvaldes vadītāju I.Vircavu. Šādu lēmumu deputāti pieņēma pēc domes ārkārtas sēdes, kurā I.Vircavs ziņoja par „Maxima” veikala projektu un ekspluatāciju.

VEINOTĪBAS deputāti kritizēja būvvaldes atļauju izveidot uz lielveikala jumta būvlaukumu, laikā, kad veikalā ir apmeklētāji un darbinieki. Deputāti aizrādīja, ka netika izvērtēts, kādu ietekmi uz lielveikala „Maxima” drošību atstāja pieguļošās daudzdzīvokļu ēkas celtniecība.

„Rīgas būvvalde ir atbildīga par būvniecības kontroli Rīgā. Šī atbildība ir jāizprot un pilnā mērā jāuzņemas būvvaldes vadībai. Savukārt par būvvaldes kvalitāti un spēju pildīt savus likumā noteiktos pienākumus, atbildība ir jāuzņemas Rīgas domes priekšsēdētājam, kura tiešā pakļautībā Rīgas būvvalde atrodas. Ja atbildība par notikušo Maximas traģēdiju netiks pilnībā apzināta, nekas mūs nevar pasargāt no līdzīgas traģēdijas nākotnē,” uzskata Rīgas domes VIENOTĪBAS frakcijas vadītāja Sarmīte Ēlerte.

Rīgas pilsētas būvvalde ir pašvaldības iestāde, kas Rīgas pilsētā pārzina un kontrolē būvniecību. Tā ir Rīgas domes pakļautībā esoša iestāde, par kuras darbu atbild Rīgas domes vadītājs.

Deputāti uzskata, ka I.Vircava nespēja uzņemties atbildību par kvalitatīvu, Būvniecības likumam, MK vispārējiem būvniecības noteikumiem un Rīgas pilsētas būvvaldes nolikumam atbilstošu Rīgas pilsētas būvvaldes darba organizēšanu un vadīšanu neļauj viņam turpināt darbu būvvaldes vadītāja amatā.

Informāciju sagatavoja:
RD VIENOTĪBAS frakcija
Tālr.: 67105864

Dalies ar ziņu