Skip to main content

VIENOTĪBA un Latvijas Pensionāru federācija parakstījusi saprašanās memorandu

Otrdien, 28. septembrī, politisko partiju apvienība VIENOTĪBA parakstīja saprašanās memorandu ar Latvijas Pensionāru federāciju. Tas aptver vairākus konkrētus sadarbības punktus un pamatā ir vērsts uz veselības aprūpes jomu.

VIENOTĪBAS un Latvijas Pensionāru federācijas saprašanās memorands paredz finansējuma nesamazināšanu kompensējamiem medikamentiem, jautājuma risināšanu par vienota Baltijas un Skandināvijas zāļu tirgus izveidošanu, zāļu reģistrācijas izmaksu samazināšanu un lēto patentbrīvo medikamentu pieejamības stimulēšanu.

Tāpat VIENOTĪBA un Latvijas Pensionāru federācija vienojās par nepieciešamību palielināt valsts apmaksāto plānveida operāciju skaitu, ievērojami uzlabot veselības pakalpojumu pieejamību visiem iedzīvotājiem un nekādā veidā un formā nesamazināt pensionāru ienākumus.

Saprašanās memoranda parakstīšanā VIENOTĪBAS priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis un līdzpriekšsēdētāji Aigars Štokenbergs un Solvita Āboltiņa atkārtoti uzsvēra, ka, veidojot nākamā gada budžetu, pensijas netiks samazinātas. Ir jāturpina mazināt citi valsts izdevumi un jāturpina ieviest progresīva nodokļu sistēma, kas ļaus palielināt ieņēmumus un taisnīgāk sadalīt nodokļu slogu.

Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētāja Aina Verze uzsvēra memoranda nozīmību, norādot, ka šāda vienošanās sniedz drošības sajūtu sabiedrības gados vecākajai daļai.
Saprašanās memorands VIENOTĪBAS un Latvijas Pensionāru federācijas starpā tika slēgts, lai sociālās drošības un veselības aprūpes sistēmas funkcionētu veiksmīgi un vecākā paaudze justos sociāli aizsargāta.

Saprašanās memorandu parakstīja VIENOTĪBAS priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis, apvienības līdzpriekšsēdētāji Solvita Āboltiņa un Aigars Štokenbergs un Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētāja Aina Verze.

Politisko partiju apvienību VIENOTĪBA 2010. gada 6. martā nodibināja partijas „Jaunais laiks” (JL), „Pilsoniskā savienība” (PS) un „Sabiedrība citai politikai” (SCP). Apvienības uzdevums ir sākt Latvijas politisko un sabiedrisko spēku saliedēšanu, balstoties uz kopējām vērtībām un vienotu organizāciju. Apvienības mērķis ir radīt jaunu politisku kultūru Latvijā, platformu, uz kuras strādāt ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kam svarīga pārticīga, godīga un eiropeiska Latvija.Papildus informācija:
Gunda Reire
Apvienības VIENOTĪBA
sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: 29123440
E-pasts: [email protected] 

Dalies ar ziņu