Skip to main content

VIENOTĪBA : Ušakovam un Šleseram jāinformē nodokļu maksātāji par Ziemeļu koridora finansējumu

Politisko partiju apvienības „Vienotība” Rīgas Domē (RD) pārstāvēto partiju „Pilsoniskā savienība” (PS) un „Jaunais laiks” (JL) deputāti aicina Nilu Ušakovu un Aināru Šleseru atklāti un saprotami informēt par iecerētā Ziemeļu transporta koridora ( Ziemeļu koridora) finansējumu un iespējām projektam piesaistīt gan Eiropas struktūrfondu, gan investoru naudu.

PS un JL Rīgas Domes deputāti arī kategoriski iebilst pret to, ka Ziemeļu koridora satiksmes pārvadu vai iecerētā tuneļa šķērsošana būtu par maksu, kā publiski par to jau izteicies Šlesers, jo nodokļu maksātāju nauda Ziemeļu koridora projektos jau tiek izmantota. Turklāt Rīgas pašvaldībai jau ir lieli aizņēmumi un tai nākamajos trijos gados kredītiestādēm būs jāatdod 134 miljoni latu.

PS un JL Rīgas Domes deputāti uzskata, ka ir jāatbalsta RD Pilsētas attīstības departamenta piedāvātā Ziemeļu koridora otrā posma alternatīvā varianta būvniecības projekta turpmākā izstrāde, jo tajā jau ieguldīti lieli finanšu līdzekļi. Tomēr lemt par projekta īstenošanu un ar to saistītajām darbībām būs iespējams tikai pēc tam, kad Ziemeļu koridora finansējums būs pilnībā skaidrs un pārskatāms. Opozīcijas deputāti arī uzskata, ka vispirms jāpabeidz Dienvidu tilta būve, kas ir Ziemeļu koridora sastāvdaļa, un tikai pēc tam var turpināt tā pārējo posmu būvi.

Kā zināms, Ziemeļu koridora otrais posms ir paredzēts no Daugavgrīvas ielas līdz Gustava Zemgala gatvei (Vairoga ielai), un alternatīvais variants paredz satiksmes tuneli zem Meža kapiem un augsto tiltu pāri Daugavai. Šobrīd šī varianta projekta izstrādē jau izlietoti aptuveni 10 – 11 miljoni eiro.

Informāciju sagatavoja:
Pilsoniskās savienības konsultante preses jautājumos
Sallija Benfelde
[email protected]
Tālr.: 29191392 

Dalies ar ziņu