Skip to main content

VIENOTĪBAS deputāts, bērnu ķirurgs Pētersons saņem Paula Stradiņa balvu

Par Paula Stradiņa balvas laureātu šogad ir kļuvis Rīgas Stradiņa universitātes profesors, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu ķirurģijas klīnikas vadītājs, Rīgas domes VIENOTĪBAS frakcijas deputāts Aigars Pētersons. Balva ir piešķirta par inovatīvu metožu ieviešanu bērnu ķirurģijā un bērnu traumatisma profilaksi Latvijā.

"Es lepojos, ka izvēlējos kļūt par bērnu ķirurgu. Bērnu ķirurģija ir visa mana dzīve. Paula Stradiņa balva ir atzinība visiem Latvijas bērnu ķirurgiem. Esmu pateicīgs Rīgas Stradiņa universitātei un Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai par mums doto iespēju ārstēt mazos pacientus. Šodien Latvijas bērnu ķirurģija ir sasniegusi ļoti atzīstamu līmeni. Modernas ārstēšanas iespējas, augstākās tehnoloģijas, kas balstītas uz zinātnisku atklājumu datiem, kvalificēti kolēģi – tas nenoliedzami ir sasniegto darba rezultātu pamatā. Esam laimīgi, ka savus spēkus varam veltīt Latvijas bērnu veselības uzlabošanai. Esmu tikai neliels zobratiņš sarežģītajā mehānismā, kuru saucam par Latvijas bērnu ķirurģiju. Paldies maniem skolotājiem, kolēģiem par zināšanām un atbalstu daudzu gadu garumā", stāsta Aigars Pētersons.

Paula Stradiņa muzeja balva ir dibināta 1983.gadā. To piešķir par izciliem pētījumiem medicīnas vēsturē. Kopš 1991.gada balvas pasniegšanā piedalās Latvijas Zinātņu akadēmija, kas katru otro gadu to piešķir par nozīmīgu ieguldījumu praktiskajā medicīnā. Kopš 2014. gada balvas kandidātu izvirzīšanā piedalās arī Rīgas Stradiņa universitāte.

Informāciju sagatavoja:
Nils Josts
VIENOTĪBAS Rīgas nodaļas valdes pārstāvis
E-pasts: [email protected]

 

Dalies ar ziņu