Skip to main content

VIENOTĪBAS valde apstiprinājusi deputātu kandidātu sarakstu 10. Saeimas vēlēšanām

15. jūlijā politisko partiju apvienības VIENOTĪBA valde apstiprināja apvienības deputātu kandidātu sarakstu 10. Saeimas vēlēšanām.

VIENOTĪBA sabiedrībai piedāvā spēcīgu komandu un līderus ikvienā Latvijas reģionā. VIENOTĪBA 10.Saeimas deputātu kandidātus ir izraudzījusies demokrātiski, konsultējoties ar reģioniem un iesaistot lēmuma pieņemšanā ikvienu biedru. Sarakstā ir iekļauti politikā daudz pieredzējuši un rūdīti profesionāļi, Latvijas reģionos atzīti, savus spēkus pierādījuši pašvaldību vadītāji un deputāti, kā arī jauni un daudzsološi savas nozares pārstāvji, kas iesaistīties politikā nolēmuši tagad.

Rīgā apvienības vēlēšanu saraksta priekšgalā ir VIENOTĪBAS priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis. Ģ. V. Kristovskis ir viens no pieredzes bagātākajiem Latvijas politiķiem. Pirms 23 gadiem iesaistījies politikā kā vides aktīvists. Kā Augstākās padomes deputāts pirms 20 gadiem 4.maijā balsojis par LR Neatkarības deklarāciju. Vēlāk – vairāku Saeimu deputāts, iekšlietu ministrs. Kā ilggadējs aizsardzības ministrs ievedis Latviju NATO sastāvā. Kā iepriekšējā sasaukuma Eiropas Parlamenta deputāts cīnījies par komunistiskā totalitārisma seku novēršanu Austrumeiropā un Latvijā. 2008. gadā kopā ar Sandru Kalnieti un citiem domubiedriem dibinājis Pilsonisko Savienību.

Apvienības Vidzemes saraksta līderis ir pašreizējais Ministru prezidents, VIENOTĪBAS valdes loceklis Valdis Dombrovskis. Savas karjeras sākumā Dombrovskis guvis plašu pieredzi zinātniskās pētniecības jomā Latvijā, Vācijā un ASV, vēlāk strādājis Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldē. No 2002. gada līdz 2004. gadam pildījis finanšu ministra pienākumus. 2004.gada līdz 2009. gadam bijis Eiropas Parlamenta deputāts un Latvijas delegācijas vadītājs ETP-ED grupā. 2005. gadā atzīts par Gada cilvēku Latvijā. V.Dombrovskis ir viens no 237 jaunajiem līderiem Jauno Vispasaules līderu forumā.

Kurzemē VIENOTĪBAS vēlēšanu saraksta līdere ir apvienības līdzpriekšsēdētāja Solvita Āboltiņa. S. Āboltiņa absolvējusi Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti, vadījusi Ārlietu ministrijas Konsulāro departamentu. Pieredzi un rūdījumu politikā guvusi, divu Saeimas sasaukumu laikā pildot gan Saeimas deputātes un Saeimas Juridiskās komisijas vadītājas, gan tieslietu ministres pienākumus.

Latgalē apvienības vēlēšanu saraksta līderis ir bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājs, VIENOTĪBAS valdes loceklis, tiesību zinātņu doktors Aleksejs Loskutovs. A. Loskutovs 1991. gadā sāka pedagoģisko darbību Latvijas Policijas akadēmijā kā asistents, vēlāk strādājis kā lektors, docents un asociētais profesors. No 2003. gada līdz 2004. gadam strādāja par KNAB Korupcijas analīzes un pretdarbības metodikas izstrādes nodaļas vadītāju, no 2004. gada Līdz 2008. gadam bijis KNAB priekšnieks. 2007. gadā tika atstādināts no KNAB priekšnieka amata, jo nepakļāvās Tautas partijas līdera Aigara Kalvīša politiskajam spiedienam uz KNAB.

Zemgalē VIENOTĪBAS sarakstā ar pirmo numuru kandidēs Sarmīte Ēlerte. S. Ēlerte ir Nacionālās kultūras padomes priekšsēdētāja, nevalstiskās organizācijas „Baltijas Melnās jūras alianse” valdes priekšsēdētāja un viena no Eiropas ārpolitikas padomes dibinātājām. No 1992. gada līdz 2008. gadam bija galvenā redaktore laikrakstā „Diena”. Apbalvota ar Trīszvaigžņu ordeni.

Politisko partiju apvienību VIENOTĪBA 2010.gada 6.martā nodibināja partijas „Jaunais laiks” (JL), „Pilsoniskā savienība” (PS) un „Sabiedrība citai politikai” (SCP). Apvienības uzdevums ir sākt Latvijas politisko un sabiedrisko spēku saliedēšanu, balstoties uz kopējām vērtībām un vienotu organizāciju. Apvienības mērķis ir radīt jaunu politisku kultūru Latvijā, platformu, uz kuras strādāt ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kam svarīga pārticīga, godīga un eiropeiska Latvija.

Papildus informācija:
Gunda Reire
Apvienības VIENOTĪBA
sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: 29123440
E-pasts: [email protected] 

Dalies ar ziņu