Skip to main content

VUGD priekšnieka amatam virza VUGD Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieku

Otrdien, 8. martā pēc iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces tikšanās ar Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un Transporta darbinieku arodbiedrības (LAKRS) priekšsēdētāju Juri Kalniņu un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieku Ainaru Penci, iekšlietu ministre paziņoja, ka apstiprināšanai Ministru kabinetā VUGD priekšnieka amatā tiek virzīts VUGD Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Oskars Āboliņš.

L. Mūrniece izteica gandarījumu, ka ir izdevies vienoties par kandidātu, kuru atbalsta gan darbinieki, gan arodbiedrība un pašreizējā dienesta vadība. Kā būtiskākie kritēriji kandidātu izvēlē bija spēja komunicēt ar sabiedrību, kā arī autoritāte darbinieku vidū.

A. Pencis atzina, ka lielākā daļa dienesta darbinieku ir izteikuši vēlmi dienesta vadītāja amatā redzēt O. Āboliņu, kuram ir plaša praktiskā pieredze, jo viņš dienesta laikā veidojis karjeru no ierindas ugunsdzēsēja līdz Rīgas reģiona pārvaldes priekšniekam. Darbu dienestā O. Āboliņš sācis 1992. gadā kā VUGD Rīgas pilsētas pārvaldes Centra rajona nodaļas ugunsdzēsējs, savukārt Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka amatā viņš ir kopš 2009. gada.

O. Āboliņš norādīja, ka ir pagodināts ar viņa darba augsto novērtējumu un solīja savā ikdienas darbā veidot konstruktīvu dialogu ar nozares darbinieku arodbiedrību un sabiedrību.

Jau ziņots, ka pašreizējais VUGD priekšnieks Ainars Pencis 1. aprīlī ir nolēmis doties izdienas pensijā.
Jāatgādina, ka starp vērtējamajiem kandidātiem bija arī VUGD Operatīvās vadības pārvaldes priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas direktors Normunds Plēgermanis, VUGD priekšnieka vietnieki Māris Ziemelis un Intars Zitāns.

Informāciju sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
[email protected]

Dalies ar ziņu